Black Shark 4

Break Through The Limits

Подобар начин на играње

Qualcomm® Snapdragon™ 870
LPDDR5 RAM + UFS3.1 меморија

Хипер-брзо полнење до 120W
Батерија од 4500mAh

Магнетни Pop-Up Trigger тастери
Сигурна команда на допир

Брзина на освежување 144Hz
Одговор на допир 720Hz

Унапреден „Сендвич“
систем за течно ладењe

JOYUI 12.5 OS
Дизајниран за гејминг

Black Shark дизајн

Дизајнот на Black Shark 4's е како нинџа, моќен но суптилен.
Со резбарена метална рамка и холографска позадина, тоа е стилски дизајн за денешниот мобилен гејмер.

Магнетни Pop-up Trigger тастери
Сигурна команда на допир

Физички тастери? Да, молам. Благодарение на нашата иновативна технологија за магнетно дигање, тригерите со ултра-брза реакција се појавуваат како магија, со нежен притисок за прецизна и прилагодлива контрола во гејминг натпреварот. Кога не се користат, тригерите исчезнуваат назад во работ на Black Shark 4.

Екран на допир за паметен телефон со незапаметено брз одговор

Брзината на освежување од 144Hz што ги штити очите и осетот на допир со фреквенција дури до 720Hz му даваат на Black Shark 4 најмало доцнење на одговорот на допир од само 8,3ms за мазен и брз гејминг.

Qualcomm® SnapdragonTM 870
Водечки перформанси

Целосно опремен со комплетната Snapdragon Elite Gaming™ технологија, Snapdragon™ 870 ги забрзува обработките за 12% i ја покачува GPU брзината за 10%, давајќи врвни мобилни перформанси.

Унапреден „Сендвич“ систем за течно ладење

Играјте во континуитет, без намалување на перформансите. Конструирани со патентирана технологија за заварување, двете единици за течно ладење во сендвич ги опфаќаат внатрешните компоненти и степенот на одземање топлина го покачуваат за 30%.

Поздравете се со екраните со повторни преземања
LPDDR5 + UFS3.1

Игрите и апликациите започнуваат веднаш благодарение на неверојатно брзаите RAM и мемории за складирање на Black Shark 4, додека оптимизациите на системот го прават пренесувањето датотеки побрзо од кога било досега.

Хипер-брзо полнење до 120W
+ батерија од 4500mAh

Полнење до 100% за помалку од 17 минути

Напојувана од нашата оригинална нова eSports технологија на батерии со двојни ќелии, батеријата на Black Shark 4 со супер капацитет од 4500mAh со ултра-брзо полнење од 120W обезбедува целодневна игра и забава.

(Доаѓа со 67W стандарден полнач во кутијата. Полнете до 100% за помалку од 25 минути.)

Гејминг екран

Без разлика дали играте игри online или ги преземате омилените емисии, доживејте го сето тоа кристално јасно со јака и живописна боја. Следната генерација на 6.67” AMOLED дисплејот на Black Shark 4 ја подобрува осветленоста, точноста на бојата и перформансите на батеријата во споредба со претходните дисплеи.

5,000,000:1 контраст

1,300nit висок динамички опсег (HDR)

HDR10+ oсветлување

DCI-P3 палета на бои

15% покачена ефикасност на батеријата

MEMC динамичко движење

Играјте online, било каде 5G+WiFi6

SA/NSA dual-mode 5G и WiFi 6 овозможуваат најголеми достапни брзини за размена на податоците, било да сте дома или во движење. Интелигентниот избор и приклучување на мрежа ви овозможува најголеми можни брзини во секој момент.

Дизајниран најдобар звук

Black Shark 4 располага со двосиметрични стерео звучници, засилувач со голема моќ и предимензионирана звучна кутија за изненадувачки силен аудио во игри и филмови. Усогласена во партнерство со DTS и Cirrus Logic Technology, Black Shark 4 има одличен мобилен звучен систем за ваше уживање.

Тројна камера

Со три индивидуални камери и софистициран програмски пакет за обработка на фотографија, Black Shark 4 е нашиот најнапреден систем на камери досега, со моќни карактеристики како фотографија од 60 рамки во секунда, 4K слики со висока резолуција, супер ноќна сцена, електронска стабилизација на слики (EIS) , и повеќе од наведеното.

48MP главна камера
со висока резолуција

8MP Ултра-широкоаголна
камера

5MP камера со
макро леќи

Гејминг телефон со врвно искуство
Ракувајте и со животот и со играта

Новиот JoyUI 12.5 базиран на MIUI2 го подобрува основното искуство.

MIUI12

Анимирани позадини, ефекти за следење на светлосниот зрак -
богати и моќни основни функции на MIUI

Известување за порака 2.0

Може да гледате и да одговарате на пораки
додека гледате видеа и играте.

Сплит екран

Отворете повеќе апликации за лесен multitasking.