Black Shark 3

5G Gaming Trigger On

Ултимативен 5G гејминг телефон

Хипер полнење со 65 W

TrueView displej
True Hardware
DC Dimming tehnologija

Qualcomm Snapdragon 865
LPDDR5 + UFS 3.0

Фреквенција на освежување
од 90 Hz со MEMC технологија

Фреквенција на
откривање
на допир 270 Hz

„Сендвич“ систем
за течно ладење

Master Touch 3.0

SA+NSA 5G
Wi-Fi 6

Симетричен дизајн на носечката конзола

Лесна контрола како и да ја држите конзолата

Задната страна на Black Shark 3 е симетрична и вертикално и хоризонтално, така да ја чувствувате рамнотежата помеѓу рацете. Задната страна на Black Shark 3 е извиена, а на двете благи испакнатини во форма на дијамант на задниот дел ја потпирате раката. Така можете лесно да го држите и контролирате уредот.

Фреквенција на откривање на допир 270Hz

Уредот со најкратко доцнење на допирот во светот Ви е во рака

Најголемата фреквенција на откривање на допир од 270 Hz дава најкратко доцнење на допирот од 24 ms. Почувствувајте ги под прстите најбрзиот допир и најмазното лизгање досега.

Master Touch 3.0

Супериорна контрола за вас

Master Touch 3.0 Ви дава два тастери, тригери екстра осетливи на допир, за повеќе функции само со едноставен допир на екранот. Со двојно повеќе сензори за допир, Black Shark 3 попрецизно го препознава Вашиот допир дури и ако ја допрете ивицата на екранот.

Qualcomm Snapdragon 865

5G гејминг вклучен

Со погон од најнапредната мобилна платформа Qualcomm Snapdragon 865, Black Shark 3 е брз и интелигентен. Во игрите, стримингот, пребарувањето и другите операции, недостижните CPU, GPU и 5G системот Ви овозможуваат искуство кое Ве остава без здив. AI Engine од петтата генерација ги обезбедува екстремните достигнувања на вештачката интелигенција во 5G гејмингот.

12GB максимум RAM меморија

256GB максимум SSD меморија

LPDDR5 следна генерација на RAM

UFS 3.0 флеш меморија

„Сендвич“ систем за течно ладење

Револуција во ладењето

Четвртата генерација на Black Shark системот за течно ладење има револуционерна „Сендвич“ структура. SoC, WIFI сет чипови, 5G модерно коло за полнење и другите грејни компоненти се распоредени на двете страни од главната плоча, а две супер долги цевки за течно ладење ги покриваат обете страни на плочата и директно се допрени до компонентите. Топлината се шири истовремено од обете страни. Така ефикасноста на ладењето е подобрена за 50%.

Термо графитна плоча

Защита от медна сплав

Тръба за охлаждане с течност

Тръба за охлаждане с течност

Защита от медна сплав

LPDDR5* + UFS 3.0

Брзо вчитување, брзо играње

Black Shark 3 располага со UFS 3.0 RAM и LPDDR5 * ROM за да обезбеди податоците да се пренесуваат во телефонот со најголема брзина. Инсталирањето игри, вчитувањето игри и префрлувањето помеѓу сцените сега е побрзи отколку порано.

* Верзиите Black Shark 3 8GB + 128 GB поддржуваат LPDDR4X ROM

Хипер полнење со 65W

Двојна батерија од 4720 mAh

Black Shark 3 има систем со двојна батерија, прв во светот, со сериско полнење и паралелно празнење. Сериското полнење овозможува супербрзо 65W хипер полнење додека паралелното празнење обезбедува дополнително траење на батеријата за подолга употреба. Специјализираниот чипсет за полнење во Black Shark 3 паметно управува со процесите за да го максимизира системот со двојна батерија.
[12 минути до 50% 38 минути до 100%*]

Контакти за магнетно полнење од *18W

Лесно полни, лесно играј

Четирите магнетни контакти на задниот дел на Black Shark 3 обезбедуваат дополнителен начин на полнење. Тој поддржува брзо полнење со 18W. И повеќе не треба да се грижите дека приклучокот за полнење од тип C, кој што се наоѓа на долната страна, ќе ви пречи да го држите уредот.

5G + Wi-Fi 6 со двојна „X“ антена

Стабилна врска во секоја секунда

Black Shark 3 поддржува 5G мрежи и на NSA и на SA. Исто така, го поддржува и најновиот Wi-Fi 6 стандард, кој што е за 270% * побрз од Wi-Fi 5 стандардот. Двојната „X“ антена околу рамката обезбедува најстабилна врска кога го држите телефонот со две раце. Дво-каналната врска на Black Shark 3 овозможува да останете поврзани со 5G и со Wi-Fi истовремено.

Фреквенција на освежување од 90 Hz со MEMC технологија

Помазно од било кога

Екранот за игри на Black Shark 3 има стапка на освежување од 90Hz, што ви ја прави сликата помазна од кога било. Технологијата MEMC по која функционира независниот чипсет за слика ги забрзува видеата од 25Hz на 90Hz, што Ви дава најдобар преглед дури и кога гледате нормална содржина.

AMOLED од 6,67 инчи со прецизност Delta E < 1

Видете ја вистинската боја на светот на игрите

AMOLED екранот од 6,67 инчи на Black Shark 3 има една од највисоките точности на бојата. Со Delta E <1 и JNCD <0,55, ќе можете да ја видите вистинската боја во игрите и видеата.

TrueView екран и True Hardware DC Dimming

Прегрнете ја удобноста

Екранот TrueView на Black Shark 3 ги прилагодува и осветленоста и топлината на бојата на екранот за да се совпаднат со светлото на околниот амбиент. Со тоа ќе имате поприроден преглед на екранот.
Со вистинскиот хардверски DC dimming, Black Shark 3 прикажува постојано осветлување наместо брзи трепкања со ниска осветленост, така што ќе можете да се чувствувате пријатно за време на маратонските гејминг сесии.

VDE Certificate

Trueview екран

True Hardware DC Dimming

Стерео звучници со напред насочена симетрија

Слушај! Тие доаѓаат од оваа насока

Стерео звучниците на горниот и долниот дел на Black Shark 3 се свртени кон предната страна и имаат иста силина. Играчите не ќе треба да се грижат за блокирање на звукот додека играат. Со симетричните звучници можете да имате извонредно стерео аудио искуство.JOYUI 11

(заснован на Android 10)

Дизајниран за гејминг

Врз основа на Андроид 10, целосно новиот JOYUI 11 ги комбинира најдобриот мобилен оперативен систем и најпрофесионално искуство со игри. Сосема новиот Shark Space обезбедува најбогати играчки функции, вклучувајќи ги Shark Time, Ludicrous Mode, Gamer Studio итн. и и максимално системско прилагодување за играчите.

JOYUI 11

Дизајниран за гејминг

Врз основа на Андроид 10, целосно новиот JOYUI 11 ги комбинира најдобриот мобилен оперативен систем и најпрофесионално искуство со игри.

Систем со тројна камера од 64MP

Сними го мигот

Сосема новиот Shark Space има Shark Time, Ludicrous Mode, Gamer Studio и напредни системски прилагодувања за сите вас сериозни играчи.

13MP ултра-широкоаголен објектив

отвор на бленда f / 2,25

5MP камера за Боке ефект

отвор на бленда f / 2.2

64MP супер јасна камера

отвор на бленда f / 1,8,
1,6μm 4 во 1 супер пиксел